BABOK: Identyfikacja i współpraca

Celem kursu jest wyjaśnienie kluczowych pojęć związanych z pozyskiwaniem informacji w analizie biznesowej oraz współpracą z interesariuszami."
Kod: REQ-052
Czas trwania: 16 godzin

Opis szkolenia

Szkolenie bazuje na materiałach IIBA i jest poświęcone jednemu z obszarów wiedzy BABOK Guide 3.0, a mianowicie "Analizie biznesowej: planowanie i monitoring". Szkolenie skupia się na zadaniach takich jak pozyskiwanie, dokumentowanie i przekazywanie informacji w analizie biznesowej, a także na sposobach współpracy z interesariuszami w trakcie przygotowań do identyfikacji i potwierdzenia jej rezultatów.

BABOK Guide to znany na całym świecie standard analizy biznesowej. Przewodnik podsumowuje doświadczenie najważniejszych analityków biznesowych z całego świata wraz z opisem 30 głównych zadań i 50 technik, które są szeroko stosowane w rozwiązywaniu tychże zadań.

Głównym wyzwaniem, przed którym stoi analityk biznesowy podczas samodzielnej lektury BABOK Guide jest sytuacja, kiedy w opisie typowych zadań z obszaru analizy biznesowej nie podaje się konkretnych przykładów wdrożenia. Zakłada się, że analitycy biznesowi są w stanie samodzielnie rozstrzygnąć te kwestie, bazując na swoim osobistym doświadczeniu i specyfice danego projektu. Poza tym, BABOK Guide podaje bardzo niewiele przykładów, które mogłyby pomóc analitykom biznesowym w konsolidacji wiedzy teoretycznej z codziennymi działaniami.

Celem niniejszego kursu jest rozwiązanie tej kwestii. Wyjaśnienie kluczowych pojęć związanych z pozyskiwaniem informacji w analizie biznesowej oraz współpraca z interesariuszami są dopełnione zapewnieniem uwag praktycznych, opartych na doświadczeniu instruktora i sprawdzonych rozwiązaniach. Uczestnicy wezmą także udział w różnego rodzaju ćwiczeniach, które pomogą im pogłębić swoją wiedzę. Poza tym, podczas kursu zostaną omówione wymagania certyfikacyjne IIBA oraz przykłady pytań egzaminacyjnych.

Professional Development Hours (PDH) - 16

Cele

Szkolenie zawiera nastepujące zagadnienia:

 • Cele identyfikacji i rodzaj pozyskiwanej informacji
 • Relacje między identyfikacją i innymi obszarami wiedzy analizy biznesowej
 • Źródła i metody identyfikacji, techniki identyfikacji
 • Zastosowanie metod identyfikacji
 • Potwierdzanie wyników identyfikacji
 • Zawarcie i przekazanie wyników identyfikacji
 • Angażowanie interesariuszy i współpraca z nimi
 • Rozwijanie umiejętności identyfikacji na podstawie case study
 • Analiza przykładowych pytań egzaminacyjnych

Plan szkolenia

Głównym celem kursu jest zapewnienie uczestnikom wiedzy i udoskonalenie umiejętności niezbędnych do rozwiązywania zadań związanych z pozyskiwaniem informacji w analizie biznesowej oraz współpraca z interesariuszami, opisane w BABOK Guide 3.0. Dodatkowo, kurs będzie przydatny dla tych, którzy chcą otrzymać certyfikację IIBA oraz zdobyć wiedzę na temat wymagań certyfikacyjnych i przygotowań do egzaminu.

Grupa docelowa

Kurs jest przeznaczony dla analityków biznesowych oraz innych specjalistów, którzy są zaangażowani w proces pozyskiwania informacji oraz współpracę z interesariuszami. Kurs jest szczególnie przydatny dla tych, którzy planują zakończenie poziomu 2 lub 3 certyfikacji IIBA.

Trener Wroclaw
Kiril Barabanov Business Analysis Specialist
Kirill is an experienced analyst with more than ten years of expertise in software development and IT consulting. For the last several years he has been working as a business analysis expert and systems analyst for a complex financial project.

Apart from his career in business analysis Kiril has also delivered various training sessions on subjects such as Introduction to Business analysis, Elicitation and collaboration, Requirements development and design definition, Business analysis planning and monitoring, Solution validation, Strategy analysis and many more. He has also taken part as a speaker in BA conferences and has develped training sessions on strategy analysis, introduction to business analysis and requirements development.

Certifications
 • CBAP
 • CISA
 • CompTIA Cloud+
 • PSM I
 • ICAgile Agile Team Facilitation
Szkolenie zaplanowano na Wroclaw
11.12.2017 - 12.12.2017
Interval orar: 09:00-17:00
Lokalizacja: Wroclaw
Czas trwania: 16 godzin
Trener
Kiril Barabanov
Business Analysis Specialist
1056 zł
Zapisz sie na nastepny kurs
+
Wczesniejsza rejestracja gwarantuje priorytet. Powiadomimy panstwa o nastepnym zaplanowanym szkoleniu na ten temat.
Zapisz sie na nastepny kurs
+
Wczesniejsza rejestracja gwarantuje priorytet. Powiadomimy panstwa o nastepnym zaplanowanym szkoleniu na ten temat.
Bucharest 1056 zł
Kraków 1056 zł
Wroclaw 1056 zł

Uprzejmie informujemy, że płatność za każde szkolenie będzie realizowana w lokalnie obowiązującej walucie, tj. w przypadku Polski w polskich złotych. Do podanej ceny jednostkowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi należy doliczyć 23% podatek VAT. Jednocześnie informujemy, że podane ceny mogą ulec zmianie w zależności od lokalizacji szkolenia oraz trybu jego realizacji.

Szkolenia, które mogą Cię zainteresować:
REQ-05254855

Zapisz się

Wybierz termin
Imię*
Nazwisko*
Firma
Email*
Telefon
Twój komentarz
   Zapisz się na nasz miesięczny newsletter
Success
Thank you!
Your request has been recieved.