BABOK: Identyfikacja i współpraca

Celem kursu jest wyjaśnienie kluczowych pojęć związanych z pozyskiwaniem informacji w analizie biznesowej oraz współpracą z interesariuszami."
Kod: REQ-052
Czas trwania: 16 godzin

Opis szkolenia

Szkolenie bazuje na materiałach IIBA i jest poświęcone jednemu z obszarów wiedzy BABOK Guide 3.0, a mianowicie "Analizie biznesowej: planowanie i monitoring". Szkolenie skupia się na zadaniach takich jak pozyskiwanie, dokumentowanie i przekazywanie informacji w analizie biznesowej, a także na sposobach współpracy z interesariuszami w trakcie przygotowań do identyfikacji i potwierdzenia jej rezultatów.

BABOK Guide to znany na całym świecie standard analizy biznesowej. Przewodnik podsumowuje doświadczenie najważniejszych analityków biznesowych z całego świata wraz z opisem 30 głównych zadań i 50 technik, które są szeroko stosowane w rozwiązywaniu tychże zadań.

Głównym wyzwaniem, przed którym stoi analityk biznesowy podczas samodzielnej lektury BABOK Guide jest sytuacja, kiedy w opisie typowych zadań z obszaru analizy biznesowej nie podaje się konkretnych przykładów wdrożenia. Zakłada się, że analitycy biznesowi są w stanie samodzielnie rozstrzygnąć te kwestie, bazując na swoim osobistym doświadczeniu i specyfice danego projektu. Poza tym, BABOK Guide podaje bardzo niewiele przykładów, które mogłyby pomóc analitykom biznesowym w konsolidacji wiedzy teoretycznej z codziennymi działaniami.

Celem niniejszego kursu jest rozwiązanie tej kwestii. Wyjaśnienie kluczowych pojęć związanych z pozyskiwaniem informacji w analizie biznesowej oraz współpraca z interesariuszami są dopełnione zapewnieniem uwag praktycznych, opartych na doświadczeniu instruktora i sprawdzonych rozwiązaniach. Uczestnicy wezmą także udział w różnego rodzaju ćwiczeniach, które pomogą im pogłębić swoją wiedzę. Poza tym, podczas kursu zostaną omówione wymagania certyfikacyjne IIBA oraz przykłady pytań egzaminacyjnych.

Professional Development Hours (PDH) - 16

Plan szkolenia

Co to jest "pozyskiwanie"?
  • Co pozyskujemy?
  • Jak pozyskujemy?

Wykonywanie pozyskiwań
  • Przygotuj się na pozyskanie
  • Prowadzenie pozyskiwania
  • Potwierdź wyniki pozyskiwania

Techniki pozyskiwania
  • Techniki badawcze
  • Techniki współpracy
  • Techniki eksperymentu

Współpraca
  • Przekazuj informacje dotyczące analizy biznesowej
  • Zarządzaj współpracą z interesariuszami

Cele

Głównym celem kursu jest zapewnienie uczestnikom wiedzy i udoskonalenie umiejętności niezbędnych do rozwiązywania zadań związanych z pozyskiwaniem informacji w analizie biznesowej oraz współpraca z interesariuszami, opisane w BABOK Guide 3.0. Dodatkowo, kurs będzie przydatny dla tych, którzy chcą otrzymać certyfikację IIBA oraz zdobyć wiedzę na temat wymagań certyfikacyjnych i przygotowań do egzaminu.

Grupa docelowa

Kurs jest przeznaczony dla analityków biznesowych oraz innych specjalistów, którzy są zaangażowani w proces pozyskiwania informacji oraz współpracę z interesariuszami. Kurs jest szczególnie przydatny dla tych, którzy planują zakończenie poziomu 2 lub 3 certyfikacji IIBA.

Wymagania

Uczestnicy powinni posiadać dobrą znajomość kluczowych pojęć z obszaru analizy biznesowej i ogólnych ról odtwarzanych przez interesariuszy oraz umiejętność rozróżniania rodzajów wymagań i umiejętność odróżniania wymagań od projektów,

Przed rozpoczęciem bieżącego kursu wskazane jest ukończenie kursu wprowadzającego do analizy biznesowej.

Trener Online
Paris-Emanuel Barbu Business Analysis & Agile Consultant
Paris is an experienced Product Owner and Technical Project Manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. He is certified as a SAFe 4 Scrum Master, Professional Scrum Master and ICAGILE Certified Professional in Agile Team Facilitation.

His professional expertise has helped him develop his skills in Business Analysis, Agile, coaching, Project Management and software architecture. Moreover, his past experience is in coding and QA. Paris is actively involved in coaching and training project members with regards to Agile and requirements elicitation.

For Luxoft Training he delivers courses on Business Analysis and Agile. With more than 16 years of experience in the IT&C industry, Paris is able to adapt and customize his teaching style to the specific needs of his target audience while making sure that he equips them with industry best practices to help them in their roles.
Harmonogram w Online Cennik
Szkolenie zaplanowano na Online
15.11.2021 - 18.11.2021
Godziny szkolenia: 09:30-13:30
Strefa czasowa: UTC +2
Lokalizacja: Online
Czas trwania: 16 godzin
Jezyk: Rumuński
Trener
Paris-Emanuel Barbu
Business Analysis & Agile Consultant
-15% 1 276 zł
1 085 zł
Zapisz sie na nastepny kurs
+
Wczesniejsza rejestracja gwarantuje priorytet. Powiadomimy panstwa o nastepnym zaplanowanym szkoleniu na ten temat.
15.11.2021 - 18.11.2021
Godziny szkolenia: 09:30-13:30
Strefa czasowa: UTC +2
Lokalizacja: Online
Czas trwania: 16 godzin
Trener
Paris-Emanuel Barbu
Business Analysis & Agile Consultant
-15% 1 276 zł
1 085 zł
Zapisz sie na nastepny kurs
+
Wczesniejsza rejestracja gwarantuje priorytet. Powiadomimy panstwa o nastepnym zaplanowanym szkoleniu na ten temat.
Online 1276 zł
Bucharest 1276 zł
Kraków 1276 zł
Wroclaw 1276 zł

Uprzejmie informujemy, że płatność za każde szkolenie będzie realizowana w lokalnie obowiązującej walucie. Jednocześnie informujemy, że podane ceny mogą ulec zmianie w zależności od lokalizacji szkolenia oraz trybu jego realizacji. Do ceny netto widocznej przy wybranym szkoleniu należy doliczyć 23% podatku VAT.

REQ-05254855

Zarejestruj się na następne szkolenie

Wybierz termin
Imię*
Nazwisko*
Firma
Email*
Numer telefonu*
Twój komentarz
Masz jeszcze jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami
Thank you.
Your request has been received.