Scaled Agile Framework - krótki przegląd

Scaled Agile Framework - krótki przegląd

Opracowany w 2011 roku SAFe został rozbudowany w celu pomocy zespołom programistycznym w poprawie jakości swoich produktów, a także szybszego wprowadzania ich na rynek. 
10 wrz 2019 1121
Opracowany w 2011 roku SAFe został rozbudowany w celu pomocy zespołom programistycznym w poprawie jakości swoich produktów, a także szybszego wprowadzania ich na rynek. Wraz z innymi platformami, takimi jak LeSS (Scrum na dużą skalę), Nexus lub DAD (zdyscyplinowane dostarczanie zwinne), SAFe stara się pomóc profesjonalistom rozwiązać problemy napotkane podczas skalowania poza jednym zespołem.

Oparty jest na kombinacji zasad Agile & Lean oraz obejmuje następujące poziomy:

  • Team
  • Program
  • Large Solution
  • Portfolio

Dzięki przyjęciu SAFe firmy uzyskują dostęp do platformy, która pomaga im efektywnie rozwijać oprogramowanie, a jednocześnie utrzymuje scentralizowany proces decyzyjny, który jest potrzebny na poziomie przedsiębiorstwa. SAFe zapewnia, że zawsze widzisz szerszą perspektywę, dzięki czemu możesz łatwo obsługiwać skoordynowaną strategię dla dużych i złożonych projektów, nawet jeśli masz bardzo duże zespoły.

Jest to szczególnie korzystne dla organizacji, które pracują w różnych zespołach, ponieważ umożliwia ich koordynację ze względu na fakt, że pozwala na znormalizowane procesy w różnych zespołach. Dzięki temu mogą uniknąć najczęstszych wyzwań, które pojawiają się, gdy różne zespoły muszą ze sobą współpracować.

Możesz dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać ten framework, biorąc udział w naszych szkoleniach. Sprawdź poniższą tabelę, aby zapoznać się z naszą ofertą. Biorąc udział w poniższych szkoleniach SAFe, możesz również przygotować się do egzaminu certyfikacyjnego, który otwiera mnóstwo możliwości zawodowych, nie wspominając o lepszej kategorii wynagrodzenia.

Scaled Agile Framework.jpg

Leading SAFe®
(SA Certification)
Podczas tego dwudniowego kursu uczestnicy zdobywają niezbędną wiedzę wymaganą do prowadzenia przedsiębiorstwa Lean-Agile, wykorzystując Scaled Agile Framework® (SAFe®) oraz jego podstawowe zasady wynikające z Lean, myślenia systemowego, rozwoju zwinnego, przepływu rozwoju produktów i devops. Będą się także uczyć i ćwiczyć, wykorzystując swoje nowo nabyte umiejętności - wspieranie i przeprowadzanie wydarzeń związanych z planowaniem PI oraz koordynowanie wielu pociągów zwinnych (ARTs).       

16 godzin

SAFe® for Teams
(SP certification)
Zdobądź umiejętności potrzebne do zostania członkiem zespołu Agile Release Train (ART) - i dowiedz się, jak skutecznie współpracować z innymi zespołami - stając się praktykiem SAFe® 4 (SP). Podczas tego dwudniowego kursu uczestnicy zyskają dogłębne zrozumienie ART, w jaki sposób zapewnia wartość i co mogą zrobić, aby skutecznie wykonywać swoją rolę za pomocą Scrum, Kanban i XP.       

16 godzin

SAFe® Product Owner/Product Manager
(POPM Certification)
Rozwiń zestaw umiejętności potrzebnych do ukierunkowania dostarczania wartości w Lean Enterprise i dowiedz się o działaniach, narzędziach i mechanice wykorzystywanej do zarządzania zaległościami i programami. Podczas tego dwudniowego kursu uczestnicy zyskają dogłębne zrozumienie Agile Release Train (ART), w jaki sposób zapewnia wartość i co mogą zrobić, aby skutecznie wykonywać swoją rolę.       

16 godzin

SAFe® Scrum Master
(SSM Certification)
W przeciwieństwie do tradycyjnego szkolenia Scrum Master, które koncentruje się na podstawach Scrum Master na poziomie zespołu, kurs SAFe Scrum Master bada rolę Scrum Master w kontekście całego przedsiębiorstwa i pomaga uczestnikom z powodzeniem zaplanować i wykonać Program Increment (PI) , główny czynnik umożliwiający dostosowanie na wszystkich poziomach organizacji SAFe.       

16 godzin

SAFe® Advanced Scrum Master
(SASM Certification)
Ten dwudniowy kurs przygotowuje obecnych Scrum Masters do roli lidera w ułatwianiu zespołowi Agile, programowi i sukcesom przedsiębiorstwa we wdrażaniu Scaled Agile Framework (SAFe®). Kurs obejmuje ułatwienie interakcji między zespołami w celu wsparcia realizacji programu i ciągłego doskonalenia.      

 16 godzin

SAFe® DevOps Ten dwudniowy kurs zapewnia kompleksowy przegląd zrozumienia kompetencji DevOps potrzebnych do przyspieszenia wprowadzania produktów na rynek poprzez poprawę przepływu wartości przez ciągły system dostaw. Uczestnicy będą mapować bieżący strumień wartości poprzez proces dostawy od pomysłu do gotówki oraz zidentyfikować praktyki, które wyeliminują wąskie gardła w przepływie.

 16 godzinUdostępnij

Masz jeszcze jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami
Thank you!
The form has been submitted successfully.