Zasady programowania SOLID

Zasady programowania SOLID

Kurs przedstawia zasady SOLID na praktycznych przykładach. Ćwiczenia prowadzone na szkoleniu, polegają na napisaniu aplikacji w pięciu etapach.
Kod: JVA-035
Czas trwania: 10 godzin

Opis szkolenia

Kurs przedstawia zasady SOLID na praktycznych przykładach i przekazuje wiedzę w ćwiczeniu przeprowadzanym podczas kursu, które polega na napisaniu aplikacji w pięciu etapach. W ramach ćwiczenia widać, na ile dobre projektowanie zmniejsza stopień złożoności podczas dodawania funkcji biznesowych i zadań technicznych. Podczas procesu projektowania zostaną wdrożone wzorce projektowe oraz zastosuje się refaktoryzację kodu w celu osiągnięcia nowoczesnych rozwiązań.

Zasady SOLID zostały opisane po raz pierwszy w książce Agile Software Development Roberta C. Martina.

Kurs wyjaśnia, dlaczego dobre projektowanie jest ważne w branży oprogramowania. Zasady są kompasem wskazującym cel, jakim jest osiągnięcie dobrego programowania, które jest szczegółowo opisane na przykładach z życia codziennego. Kurs opisuje typowe pułapki oraz definiuje parametry wskazujące na zgodność z zasadami.

Ćwiczenie polegające na ulepszeniu nowych funkcji i poprawieniu istniejącego kodu wprowadza w życie zagadnienia teoretyczne omówione w pierwszej części szkolenia, a zastosowanie zasad przyczyni się do stworzenia jakościowo dobrej aplikacji. Zasady SOLID dostarczają wskazówek, a korzyści z nich płynące są oczywiste.

Plan szkolenia

  • Teoretyczna prezentacja informacji o zasadach SOLID
  • Praktyczne ćwiczenia - zastosowanie zasad na konkretnej aplikacji

Cele

Lepsze zrozumienie oraz nabycie praktycznego doświadczenia dotyczącego zasad programowania

Grupa docelowa

  • Programiści
  • Kierownicy techniczni

Harmonogram w Online Cennik
Zapisz sie na nastepny kurs
+
Wczesniejsza rejestracja gwarantuje priorytet. Powiadomimy panstwa o nastepnym zaplanowanym szkoleniu na ten temat.
Online 1320 zł
Bucharest 1320 zł
Kraków 1320 zł
Wroclaw 1320 zł

Uprzejmie informujemy, że płatność za każde szkolenie będzie realizowana w lokalnie obowiązującej walucie. Jednocześnie informujemy, że podane ceny mogą ulec zmianie w zależności od lokalizacji szkolenia oraz trybu jego realizacji. Do ceny netto widocznej przy wybranym szkoleniu należy doliczyć 23% podatku VAT.

Szkolenia, które mogą Cię zainteresować:

Zarejestruj się na następne szkolenie

* - Wymagane pola
Imię*
Nazwisko*
Firma
Email*
Preferred Location
Numer telefonu*
Twój komentarz
Masz jeszcze jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami
Thank you.
Your request has been received.